12062A221KAT4A
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 1206
DataSheet
12062A221KAT4A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)