ECJ-1VB1C823K
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECJ-1VB1C823K PDF
Type Description
Series:ECJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)