
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X5R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 12 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C1206C126K9PACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
CAP CER 1000PF 10V X5R 0201
CAP CER 8.4PF 25V R2H 0201
DIODE SBR 45V 4A 2DFN
CABLE FFC 8POS 0.50MM 4"
IC TRANSCEIVER FULL 5/3 24DIP
CAP CER 12UF 6.3V X5R 1206