
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR35 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR35BX334AKZSAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 4.7NF 25V C0G 5%
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 680PF 50V BP 0805
CAP CER 1200PF 500V X7R 1812
CAP CER 0.33UF 50V BX 1825
LED COB LCO33B 5000K SQUARE
HDM EMPO100F140F LM & G