
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C3216X5R1C475M/1.60 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 2.7PF 500V C0J RADIAL
CAP CER 680PF 100V BP 1206
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM
CONN PLUG FMALE 39POS SOLDER CUP