
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 7.2 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | S2H |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GRM1556S1H7R2CZ01D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 150PF 2KV X7R 1812
CAP CER 120PF 50V NP0 0805
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
CAP CER 7.2PF 50V S2H 0402
RES
LTC3623 DEMO BOARD 15V, 5A MONOL