
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.348" Dia (8.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.375" (9.52mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of D222K33Y5PL63L0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.056UF 50V X7R AXIAL
CAP CER 330PF 100V BP 0805
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
CAP CER
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 65A FO-T-A
PATCH CORD