HT13CN103KN
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G/NP0 AX
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HT13CN103KN PDF
Type Description
Series:HTHP LDD Indust C0G HT200C
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.135" Dia x 0.260" L (3.43mm x 6.60mm)