C430C683M1U5TA7200
Description
CAP CER 0.068UF 100V Z5U AXIAL
DataSheet
C430C683M1U5TA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm Z5U
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)