
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HV RAD-LDD Indust X7R HVHT200C |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Features: | High Voltage, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | Downhole |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.59mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.170" (4.32mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 05HV10B103K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.18UF 50V BX 1812
CAP CER 1.8PF 100V 0805 EPOXY
CAP CER 2200PF 100V BP 1812
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
COPPER PATCH CORD CBL PLUG