
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 2500V (2.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 3640 (9110 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3640WC223MAT3A\SB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3300PF 100V BX 0805
CAP CER 100PF 25V X7R 0402
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1808
CAP CER 0.022UF 250V 1812
CAP CER 0.022UF 2.5KV X7R 3640
CAP CER 330PF 100V BP 1206
ERC-55 1.5K 1% T-2 RNR55H1501FS