12065A201GA12A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 200PF 50V NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
12065A201GA12A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)