SC-10-S30JH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 3MH,10A, 0.025OHM, 3PHASE
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-10-S30JH PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):25mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.654" Dia (42.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)