B82730U3951A020
Description
CMC 2.2MH 950MA 2LN TH
DataSheet
B82730U3951A020 PDF
Type Description
Series:B82730
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):950mA
DC Resistance (DCR) (Max):410mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Height (Max):0.650" (16.50mm)