
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GCM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 39 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X8G |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GCM1885G1H390JA16D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 68PF 150V 0505
CAP CER 120PF 50V 0805 EPOXY
CAP CER 43PF 100V BP 1206
CAP CER 1800PF 630V X7R 0805
CAP CER 39PF 50V X8G 0603
ERC-65 187K 1% T-2 RNC65H1873FR
CAP CER SMD