
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250VAC |
| Temperature Coefficient: | B |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DE2B3KH681KA3B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 100V BP 1206
CAP CER 22PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 22PF 100V 0805 EPOXY
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL
CAP CER 10PF 100V BP 0805
CABLE 9 PAIR 18AWG BLACK 100'