
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR35 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR35BX334AKUSAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
CAP CER 0.33UF 50V BX 1825
CONN RCPT MALE 8P GOLD SLDR CUP