
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C1005X7R1H222K/50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0603
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
IC REG CONV SATELL 1OUT 28TSSOP