
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 7.6 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GRM1885C1H7R6CA01D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 50V Z5U RADIAL
CAP CER 39PF 100V 0805 EPOXY
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1825
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ
OSC XO 800MHZ 1.8V LVDS
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0603
IC RCVR HS DIFF 5V/3.3V 8-SOIC