C921U300JYNDAAWL20
Description
CAP CER 30PF 400VAC C0G/NP0 RAD
DataSheet
C921U300JYNDAAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:30 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)