MA101A220JAA-BULK
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA101A220JAA-BULK PDF
Type Description
Series:Ceralam® MA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)