GCM216R72A332KA37D
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
DataSheet
GCM216R72A332KA37D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)