
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5OQ222KAEAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
CAP CER 11PF 50V SL AXIAL
CAP CER 0.7PF 100V U2J 0805
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V
IC REG CTRLR BUCK PMBUS 36QFN
ACTUATOR BOX CONN HOOD