
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C430C472J1G5CA7200 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1812
CAP CER 1000PF 50V X7R AXIAL
CAP CER 30PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 AXL
N-SJB/TNC-SJB G316 9I
CONN RCPT MALE 5POS GOLD CRIMP
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24