
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.038" (0.97mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C0603Y5V160-103ZNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 47NF 50V X7R 5%
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL
CAP CER 10000PF 100V NP0 1210
HEATSINK 45X45X12MM XCUT
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0603
TRIMMER 100K OHM 0.3W PC PIN TOP