
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ceralam® MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MA101C392KAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10PF 100V BP 1206
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
CAP CER 0805 1.5NF 100V X7R
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL
CAP CER SMD
FMT OM3 MPO8(M-M) A 8F 34.5M
CONN SKT DIMM 240POS PCB