B37984M5824K000
Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R RADIAL
DataSheet
B37984M5824K000 PDF
Type Description
Series:B37984M
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)