ECJ-3VB1E104K
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
DataSheet
ECJ-3VB1E104K PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)