C0603CH1E820J030BA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 25V CH 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C0603CH1E820J030BA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)