GRT31CC81E475ME01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 4.7UF 25V X6S 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRT31CC81E475ME01L PDF
Type Description
Series:GRT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)