GRM0337U1E360GD01D
Description
CAP CER 36PF 25V U2J 0201
DataSheet
GRM0337U1E360GD01D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:36 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)