ECC-T3F180JG2
Description
CAP CER 18PF 3KV SL/GP SMD
DataSheet
ECC-T3F180JG2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:18 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:SL/GP
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.091" (2.30mm)