C1206X223J4REC
Description
CAP CER 1206 22NF 16V X7R 5%
DataSheet
C1206X223J4REC PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)