1812GC100KAT1A\SB
Description
CAP CER 10PF 2KV X7R 1812
DataSheet
1812GC100KAT1A\SB PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)