GRM2165C2A331FA01D
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
DataSheet
GRM2165C2A331FA01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:330 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)