5GU120JECCANM
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 4KV N750 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5GU120JECCANM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:N750
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.236" (6.00mm)