GRM1886T1H8R5DD01D
Description
CAP CER 8.5PF 50V T2H 0603
DataSheet
GRM1886T1H8R5DD01D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:8.5 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:T2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)