SA102A680JAAAP-I
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 AXIAL
DataSheet
SA102A680JAAAP-I PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Capacitance:68 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)