UP050B152K-NACZ
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 1500PF 50V AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UP050B152K-NACZ PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)