GRM219R61E106KA12D
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
DataSheet
GRM219R61E106KA12D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)