1808PC224KAT2A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
1808PC224KAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)