1206ZG106ZAT4A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
1206ZG106ZAT4A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)