0838-040-X5R0-221K
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF X5R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0838-040-X5R0-221K PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:-
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.280" Dia (7.11mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)