PD0100WJ60138BJ2
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 600PF 14KV R85 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PD0100WJ60138BJ2 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:600 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)