1210GA271JAT1A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMD
DataSheet
1210GA271JAT1A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)