GA0603Y471MXAAC31G
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
DataSheet
GA0603Y471MXAAC31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)