1812PC104KAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812PC104KAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)