TC020080BP25136BH1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 250PF 8KV NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TC020080BP25136BH1 PDF
Type Description
Series:TC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:250 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:8000V (8kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):6.142" (156.00mm)