VJ0603A150GLAAJ32
Description
CAP CER 15 PF 50V NP0(C0G) 0603
DataSheet
VJ0603A150GLAAJ32 PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)