TC020080BP80136BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 800PF 8KV NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TC020080BP80136BJ1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:8000V (8kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):3.189" (81.00mm)